Açılış: Pazartesi - Pazar 09:00 / 19:00
Telefon: +90 543 282 52 17
e-mail: dilergo@gmail.com

Hizmetlerimiz

Dil ve Konuşma Terapisti

Dilergo firması olarak Diyarbakır dil ve konuşma terapisti hizmeti vermekteyiz. Bu sayede konuşmanın önemini ilk çocukluk adı verilen evreden itibaren önemsemekteyiz. Dil ve konuşma bozuklukları çeşitli sebepler ile karşımıza çıkabilir. Bunun aynında, fiziksel kaynaklı işlevsel sorunlar ile de oluşabilir. Küçük yaşta ve erken evreden itibaren bunun bilincinde olarak duruma eğilim göstermek, ileride sorun olarak görülebilecek birçok durumu ortadan kaldıracaktır. Artikülasyon ve fonolojik bozukluklar gibi durumların tespit edilmesinde buna uygun tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Çocukluk çağı kekemeliği denilen durumlarda ya da kekemelik, takılma arası farklılıklarda profesyonel bir şekilde konuya eğilim sağlamaktayız.

Dilergo’ya başvuran danışanların büyük birçoğunun çocuk olması nedeni ile bu şekilde pedagojik olarak donanımlı olarak hizmet vermekteyiz. Alanında uzman dil terapistlerimiz ile birlikte, dil ve konuşma yetisinde meydana gelen bozuklukları ortadan kaldırmak adına disiplinli çalışmalar sağlamaktayız. Bütün bunlara bakıldığında bilimsel verilere dayanarak çeşitli ölçüm envanteri kullanımı sağlamaktayız. Türkçe iletişime dair gelişim envanterini tutmaktayız. Dil yönelimini düzenlemek adına sözel becerileri geliştirmek için sözel beceri envanteri çalışmaktayız. Türkçe sesletim ve Türkçe dilbilgisine yönelik konuşmaya dayalı çalışma yapmaktayız.

Diyarbakır Dil ve Konuşma Terapisti Ölçeklendirme ve Eğitim

Diyarbakır dil ve konuşma terapisti aradığınızda ilk olarak başvurmanız gereken profesyonel bir kurum arıyor iseniz, buraya odaklanabilirsiniz. Bazen dil yetisinin altında yatan nedenler farklılık gösterebilmektedir. Bunun için otizm tarama ölçeği, otistik bozukluk tanılamaya yönelik ölçek, resim kelime testi gibi birtakım testleri uygulamaktayız.

Çocukluk çağından itibaren meydana gelen bozuklukların erken dönemde tedavi edilmesi ile birlikte, dil ve konuşma bozuklukları gerileme göstermektedir. Bilimsek verilere dayanarak bizler de her yaş grubuna yönelik tanılama ölçeği ile tanı koymaktayız. Buna bağlı olarak da dil eğitimi ve konuşma eğitimi süreçlerine başlamaktayız. Ayrıca danışanlarımıza bir eğitim programı hazırlarken bunu bireysel başarı bazında sağlamaktayız.

img
img

Dilergo firması olarak Diyarbakır dil ve konuşma terapisti hizmeti vermekteyiz. Bu sayede konuşmanın önemini ilk çocukluk adı verilen evreden itibaren önemsemekteyiz. Dil ve konuşma bozuklukları çeşitli sebepler ile karşımıza çıkabilir.